Tuesday , 17 July 2018

About Faik Nika

Fillojnë aplikimet në Universitetin “Hasan Prishtina”

Fillojnë aplikimet në Universitetin “Hasan Prishtina”

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina“, ka shpallur konkursin  për pranimin e studentëve në studimet themelore – bachelor, për vitin akademik 2018/2019. Për të gjithë të interesuarit, paraqitja e ...

Read More »
KKSH – Reagim me rastin e vizitës së Amfilohijes Radoviq në Shas

KKSH – Reagim me rastin e vizitës së Amfilohijes Radoviq në Shas

Me rastin e vizitës së paralajmëruar të Amfilohijes Radoviq në lokalitetin arkeologjik të Shasit (komuna e Ulqinit), Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve i është drejtuar organeve kompetente të Malit të Zi ...

Read More »
Lindon Gjelaj zgjidhet sekretar i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi

Lindon Gjelaj zgjidhet sekretar i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi

Sot, më datë 30 qershor 2018, në sallën e Kuvendit të Tuzit, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve mbajti vazhdimin e mbledhjes konstitutive, me ç'rast anëtari i Këshillit, Lindon Gjelaj nga Tuzi, u përzgjo ...

Read More »
Kryetari Nika shpreh ngushëllimet pranë Ambasadës së Kosovës

Kryetari Nika shpreh ngushëllimet pranë Ambasadës së Kosovës

  Sot, kryetari Nika i bëri vizitë ngushëllimi Ambasadës së Kosovës, e cila kishte hapur  Librin e zisë me rastin e ndarjes nga jeta të z. Xhafer Ahmetit, i cili vitet e fundit të jetës i çoi në ...

Read More »
Kryetari i Këshillit Kombëtar Faik Nika zhvilloi takim pune me ministrin Zenka

Kryetari i Këshillit Kombëtar Faik Nika zhvilloi takim pune me ministrin Zenka

  Kryetari  i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, Faik Nika, së bashku me anëtarët e KKSH-së Smail Maliq Çunmulaj dhe Adriana Hoxhën, të hënën, më 25 qershor 2018, u pritën nga minist ...

Read More »
Intervista e kryetarit të KKSH-së për Zërin e Amerikës

Intervista e kryetarit të KKSH-së për Zërin e Amerikës

  https://www.youtube.com/watch?v=RVEGiDiV11E ...

Read More »
Lule në varrin e YMER PRIZRENIT – në shenjë nderimi dhe kujtimi

Lule në varrin e YMER PRIZRENIT – në shenjë nderimi dhe kujtimi

Pasi u mbajt veprimtaria shkencore me qëllim shenimin e 140-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, në kuadër të shenimit të këtij përvjetori ishte edhe vizita e varrit të haxhi Ymer Prizrenit. Sot ...

Read More »
KKSH shenoi 140-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

KKSH shenoi 140-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Të premten, më 22 qershor 2018  në Galerinë e Qendrës për Kulturë, u mbajt veprimtaria shkencore e titulluar  “Trevat shqiptare veriperëndimore në vitet e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit”. Kjo veprimta ...

Read More »
Veprimtari shkencore kushtuar Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Veprimtari shkencore kushtuar Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

  Ftesë Kemi kënaqësinë t'ju ftojmë në veprimtarinë shkencore me temë "Trevat shqiptare veriperëndimore në vitet e Lidhjes hqiptare të Prizrenit" (me rastin e 140-vjetorit). Jeni të mirëpritur! D ...

Read More »
KKSH: Urime Fitër Bajramin

KKSH: Urime Fitër Bajramin

Të nderuar besimtarë myslimanë, Ju që me vullnet dhe bindje të thellë gjatë muajti të Ramazanit e privuat veten nga ushqimi, pija dhe jo vetëm, pa dyshim që festa e Bajramit vjen si dhuratë nga zoti p ...

Read More »
scroll to top