Tuesday , 17 July 2018

Category: Lajme

Feed Subscription
KKSH- Kumtesë për opinion 16.04.2015

KKSH- Kumtesë për opinion 16.04.2015

Kumtesë për opinion Një pjesë e delegacionit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, në krye me kryetarin Genci Nimanbegu, u takua sot në Podgoricë me ministrin e Arsi ...

Read More »
KKSH – Kumtesë për opinion

KKSH – Kumtesë për opinion

Kumtesë për opinion Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, shpreh shqetësimin e vet, për mbishkrimet e fundit të ndodhura në muret e shkollës fillore “Boshko Strugar” në U ...

Read More »
SHPALLJE PUBLIKE

SHPALLJE PUBLIKE

KËSHILLI KOMBËTAR I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN  NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO  Nr. 70/15 Ulqin, me 09.04.2015 Në bazë të nenit 7 t ...

Read More »
KKSH-Urime Pashkët

KKSH-Urime Pashkët

I nderuari Arqipeshkvi i Tivarit, Monsinjor, Zef Gashi, I nderuar Ipeshkvi i Kotorrit Imzot Ilija Janjiq , Të nderuar klerikë dhe besimtarë të konfesionit katolik, I nderuar popul ...

Read More »
Kryetari i KKSH-së, Deputeti Genci Nimanbegu është takuar me Ministrin e Arsimit Predrag Boshkoviq

Kryetari i KKSH-së, Deputeti Genci Nimanbegu është takuar me Ministrin e Arsimit Predrag Boshkoviq

Komunikatë për opinion Deputet në Parlamentin e Malit të Zi dhe Kryetar i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve  z. Genci Nimanbegu, është takuar sot me Ministrin e Arsimit të Malit t ...

Read More »
KKSH: Homazh për viktimat e masakrës së Tivarit

KKSH: Homazh për viktimat e masakrës së Tivarit

Sot, më 1. 04. 2015, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, organizoi ceremoninë e vendosjes së kurorës me lule në Tivar, në përkujtim të 70 vjetorit të njërës nga ngjarje ...

Read More »
Kryetari i Këshillit Kombëtar Z. Genci Nimanbegu, priti në Ulqin, Presidentin e Republikës së Shqipërisë SH.T.Z. Bujar Nishanin.

Kryetari i Këshillit Kombëtar Z. Genci Nimanbegu, priti në Ulqin, Presidentin e Republikës së Shqipërisë SH.T.Z. Bujar Nishanin.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë SH.T.Z. Bujar Nishani, së bashku me Zonjën e Parë Odeta Nishani, zhvilluan një vizitë në qytetin e Ulqinit. Fillimisht, Presidenti zhvilloi n ...

Read More »
Këshilli Kombëtar – Urime 8 Marsi

Këshilli Kombëtar – Urime 8 Marsi

Gëzuar 8 Marsin Këshilli Kombëtar i shqiptarëve në Malin e Zi, uron të gjitha nënat, motrat e gratë shqiptare, anë e mbanë botës kudo ku ato jetojnë, punojnë dhe edukojnë fëmijët ...

Read More »
Këshilli Programor i Kohës Javore pas konkursit pubik

Këshilli Programor i Kohës Javore pas konkursit pubik

KKSH javën e ardhshme do të shpallë konkursin për Këshillin programor për gazetën "Koha javore". Sipas Vendimit të Kuvendit të Malit të Zi, Këshilli i ardhshëm programor do të ket ...

Read More »
KKSH- Manifestim kulturorë për Ditën e Mësuesit

KKSH- Manifestim kulturorë për Ditën e Mësuesit

Të nderuar, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, me rastin e 7 Marsit-Ditës së Mësuesit , organizon manifestimin tradicional për shënimin e kësaj dite. Manifestimi do të ...

Read More »
scroll to top