Monday , 28 May 2018

Home » Lajme » MARATONA E PAVARËSISË “SHKODËR – ULQIN 2017” – Rezultatet

MARATONA E PAVARËSISË “SHKODËR – ULQIN 2017” – Rezultatet

  Emri dhe mbiemri/ Ime i prezime/

Name and surname

Shteti/Država/Country Numri/Broj/Number Koha/Vreme/Time
1. Ilir Këllezi Korçë – Shqipëri 1001 02:39:45
2. Teodora Simović Novi Pazar – Serbi 1052 02:42:53
3. Aleksandar Kiradjiev Maqedoni 1045 2:46:33
4. Igor Jakimovski Maqedoni 1043 2:52:14
5. Tirron Mamusha Gjakovë – Kosovë 1028 3:04:53
6. Muxhahid Mislimoski Maqedoni 1042 3:10:06
7. Ardit Brovina Kosovë 1038 3:15:40
8. Andrin Tema Shqipëri 1047 3:15:45
9. Željko Milović Nikshiq – Mali i Zi 1027 3:18:37
10. Adrian Decani Pejë – Kosovë 1025 3:19:35
11. Hamim Çilafi Shkup – Maqedoni 1040 3:19:51
12. Adem Zajmi Kosovë 1032 3:20:09
13. Biljana Kiradžieva Serbi 1044 3:23:42
14. Martin Noci Kosovë 1005 3:25:10
15. Zymer Alaj Kosovë 1033 3:27:09
16. Gazmend Shehu Berat – Shqipëri 1007 3:28:15
17. Vesel Muja Kosovë 1014 3:29:19
18. Qëndresa Ramadani Kosovë 1046 3:29:45
19. Behar Pali Ulqin –Mali i Zi 1002 (fëmijë) 3:31:42
20. Mendim Hoxha Kosovë 1050 3:37:55
21. Flamur Mula Kosovë 1030 3:38:48
22. Blerim Vehapi Austri 1019 3:39:22
23. Spartak Muka Vlorë – Shqipëri 1002 3:44:47
24. Irfan Domnori Shkodër – Shqipëri 1048 3:45:40
25. Nebahate Maqestena Kosovë 1015 3:45:53
26. Blerim Fetahu Kosovë 1013 3:46:02
27. Alban Delija Kosovë 1022 3:47:57
28. Shemsedin Vehapi Kosovë 1029 3:49:39
29. Korab Gashi Kosovë 1049 3:56:56
30. Gazmend Grapci Kosovë 1037 3:58:22
31. Alban Jetullahu Kosovë 1021 4:02:16
32. Niman Dreshaj Kosovë 1018 4:03:30
33 Kis Janos Hungary 1008 4:03:05
34. Kis Edit Monika Hungary 1009 4:05:04
35. Guri Muça USA 1020 4:17:29
36. Arben Dujaka Kosovë 1036 4:17:29
37. Ilir Gorqaj Kosovë 1041 4:18:37
38. Bejhan Krasniqi Kosovë 1016 4:18:38
39. Mimoza Sawtelle USA 1006 4:19:07
40. Mariglen Llukmani Shqipëri 1039 4:24:09
41. Zhaneta Rucaj Elbasan – Shqipëri 1026 4:34:43
42. Mauri Volama Finland 1011 4:43:44  
43. Sotir Qiriaqi Tiranë – Shqipëri 1024 4:47:53  
44. Jorma Perka Kuritu Finland 1012 4:54:15  
45. Kadro Molabeqiroviq Ulqin – Mali i Zi 1035 5:05:40  
46. Donald Dervishi Shqipëri 1003 5:08:02  
47. Philip James Aiello USA 1004 5:08:02  
48. Anton Reiter Austria 1017 5:05:17  
49. Daniel Micola Great Britain 1010 5:14:40  
50. Petronije Zdravković Mali i Zi 1034 5:18:11  

 

Fituesit e kategorisë së meshkujve:
1. Ilir Këllezi
2. Aleksandar Kiradjiev
3. Igor Jakimovski

Fitueset e kategorisë së femrave:
1. Teodora Simović
2. Biljana Kiradžieva
3. Qëndresa Ramadani

Maratona e Pavarësisë Shkodër - Ulqin 2017 -1             Maratona e Pavarësisë Shkodër - Ulqin 2017 -2

 

 

 

MARATONA E PAVARËSISË “SHKODËR – ULQIN 2017” – Rezultatet Reviewed by on .   Emri dhe mbiemri/ Ime i prezime/ Name and surname Shteti/Država/Country Numri/Broj/Number Koha/Vreme/Time 1. Ilir Këllezi Korçë – Shqipëri 1001 02:39:45 2. Te   Emri dhe mbiemri/ Ime i prezime/ Name and surname Shteti/Država/Country Numri/Broj/Number Koha/Vreme/Time 1. Ilir Këllezi Korçë – Shqipëri 1001 02:39:45 2. Te Rating: 0
scroll to top